Bornova’yı Dansların Büyüsü Sardı

Home / Genel / Bornova’yı Dansların Büyüsü Sardı

Türkiye’nin dört bir yanından gelen halk oyunları ekipleri, Geleneksel Dansların Büyüsü Gecesi’nde, Çamdibi Atatürk Parkı’nda sahneye çıktı.

 

Türkiye‘nin dört bir yanından gelen halk oyunları ekipleri, Geleneksel Dansların Büyüsü Gecesi’nde, Çamdibi Atatürk Parkı’nda sahneye çıktı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği gecede coşku hakimdi. Kuzey’den Güney’e, Kafkaslardan Balkanlara uzanan coğrafyadan ortaya konan halk oyunlarında barış ve kardeşlik mesajları verildi.

Bornova Belediyesi ile İzmir Folklor Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü (İZFEM) işbirliğinde düzenlenen Geleneksel Dansların Büyüsü Gecesi, Çamdibi Atatürk Parkı’nda geçekleştirildi. Muhteşem organizasyon çocukların zeybek gösterisiyle başladı. Sahnede adeta devleşen minik bedenler, izleyenleri kendilerine hayran bıraktı. Roman Kız Halk Oyunları Ekibi ise geceye yarı bir renk kattı.Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte sırasıyla Ege Zeybek, Kuzey Kafkas, Üsküp, Diyarbakır ve Adana yöresi halk oyunları ekipleri gösterilerini sundu.

İZFEM Başkanı Tuncay Başoğlu sunduğu imkanlar için Bornova Belediyesi’ne teşekkür etti. Bornova Belediyesi’nin yapılan tesisler ve açılan kurslarla ilçenin her yerinde kültür, sanat ve spora destek olunduğunu söyleyen Başoğlu, Bornovalılardan bu olanaklardan yararlanmalarını istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir