İletişime Geçin: 05054147414

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’NIN 94. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

“30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. yıl dönümünde, Büyük Önder ve Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve vatan toprakları için can veren kahramanlarımızı, minnet ve şükranla anıyorum.

Bundan doksan dört yıl önce 30 Ağustos 1922 yılında, özgürlük ve bağımsızlık adına Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde verilen destansı mücadele ile zafer kazanarak tarihe iz düşen kahramanlarımız, şartlar ne olursa olsun, Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşayacağının da ölümsüz abideleri olmuşlardır.

Kurtuluş Savaşı’nda, halkımız ve ordumuzun kenetlenerek vermiş olduğu onurlu mücadele göstermiştir ki, hangi din, dil, ırk ve mezhepten olursa olsun bir ulus, özgürlük ve bağımsızlık için birbirine kenetlendikçe, onu yıkabilecek hiçbir güç yoktur.

Laik, demokratik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun yolunu açan 30 Ağustos zaferi ile umutsuzluklara son vermiş, halkımız için aydınlık günlerin müjdeleyicisi olmuştur.

Bizler tarihimizden aldığımız güçle, bu gün ülkemizin içinden geçtiği süreç ne kadar karanlık olursa olsun, birbirimize kenetlenerek yeniden aydınlık günlere kavuşacağımıza olan inancımızı asla yitirmedik.

Bu duygularla, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın kahramanlarını saygı, minnet ve rahmetle anıyorum. “

İZFEM YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Tuncay BAŞOĞLU